Afyonkarahisar halkına 3 beyaz ve al ten tüketimi uyarısı

Afyonkarahisar halkına 3 parafin ve al cilt tüketimi uyarısı

Deveran sistemi hastalıklarına tutkun ahiret yolculuğu oranının genişlik efdal olduğu önce 10 toprak ortada Afyonkarahisar bile var

Başhekim Mehmet Duran uyardı:

“3 parafin ve et tüketimi Afyonkarahisar’birlikte oldukça fazla”

“Kardiyoloji ve Sinir Bilimi bölümünde bahir var”

AFYONKARAHİSAR – TÜİK verilerine göre Afyonkarahisar’daki ölümlerin yüzde 41’nin dönme sistemi hastalıklarından kaynaklandığının belirlenmesine değerlendiren Afyonkarahisar Çap Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran, Afyonkarahisar’dahi hakikat işi ve cilt tüketiminin aşkın olması nedeniyle kan dolaşımı sistemi hastalıklarının yoğunlukta olduğunu söyledi.

Deveran sistemi hastalıklarından ölenler illere bakarak incelendiğinde, 2020 yılında dönme sistemi hastalıklarına ilişkin ahiret yolculuğu oranının sunma yüksek olduğu geçmiş 10 ülke beyninde Afyonkarahisar bile var. Afyonkarahisar’de 2020 yılında yaşanan ölümlerin yüzde 41.2’si dolaşım sistemi hastalıkları kaynaklandı.

“Afyon’bile kırmızı ten tüketimi az çok çok”

Konuya ait değerlendirmelerde mevcut Afyonkarahisar Ululuk Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Duran, kan dolaşımı sistemi hastalıklarının Afyonkarahisar’de ayrıksı illere bakarak az çok çok olduğunu belirterek, buna tutkun ölümlerin akıbet yıllarda arttığını kaydetti. Dr. Duran, “Maalesef Afyonkarahisar ilinde kan dolaşımı sistemine sadık hastalıklar ayrıksı illerimize göre belli şekilde fazla görülmekte. Dolaşım sistemi hastalıkları bildiğiniz için özellikle önsezi atar yaradılış kılcal soy üzere strüktürel faktörleri etkileyen hastalıklardır. Bu yapılardan tutulum adına göre başta koroner ihtisas hastalığı, inhitat, erdemli tansiyon, tartım problemleri kardiyomiyopati dediğimiz hastalık gurupları bu hastalıklar beyninde düz almaktadır. Bağımlı Afyonkarahisar ilinde bu hastalığın fazla olması henüz degaje anlamda bahsetmek gerekirse, dolaşım sistemi hastalıkları genişlik başta beslenme alışkanlığı bunun üzere bizim hep uyardığımız 3 beyaz zehir diye söylediğimiz un, tuz ve şekere özen edilmemesi ve bir da ilimizde maalesef kırmızı vücut tüketiminin elan çok olması bunun yanı sıra istemediğimiz bire bir topluluk keder alışkanlıkların özellikle sigara alkol kadar bunların etkilemesiyle bu arada bu hastalıklar apayrı illere göre Afyonkarahisar ilinde biraz henüz fala görülmektedir bağımlı tığ bu hastalara özellikle diyete uymaları henüz sonrasında alıştırma harekelerini bağımsız milletvekili suretle yapmaları stresten uzak uyumlu benzeri dalgı alışkanlıkları olduğu takdirde bu hastalıklara yakalanmama riskinin elan aşkın olacağı bu hastalıklardan korunabileceklerini tığ burada hatırlatmak istiyoruz. Parçalanmamış bunlara rağmen bu hastalığa yakalanan, bu çor belirtileri olan kişilerin hastanemize başvurduğu takdirde ilgilendiren kliniklerimize tedavileri ve bunlara yönelik yaklaşımları sefer göstermeleri hastanemiz bünyesinden yapılmaktadır” diyerek konuştu.

“Kardiyoloji ve Sinir Bilimi kliniklerinde bahir var”

Kardiyoloji ve Nöroloji bölümünde derya olduğunu tamlayan Dr. Mehmet Duran, “Kardiyoloji ve Nöroloji kliniklerine hastalarımız ağırlıklı kendisine başvurmakta ve buradaki ilişik hekim arkadaşlarımız hastalara defa göstermektedir. Bu iki birimde amiyane çokluk var. Bu bizim günlük yaptığımız anjiyo sayesinde Sinir Bilimi bölümüne yatan hastaları dahi belli tıpkısı şekilde kendini göstermektedir” dedi.

Share: