Abdurrahman Tutdere: “610 Şerha Çadırın Tamamının Altından Sular Aktı ve Çoğu üstelik Islak. Çadırkentlerdeki Sorunları Çıktı Çözün”

CHP Adıyaman Mebus Abdurrahman Tutdere, Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen ile Adıyaman’dahi selden etkilenen 9 numaralı çadırkenti konuşma etti. AFAD yetkililerini göreve çağıran Tutdere, “Bu arkamızda gördüğünüz 610 şerha çadırın tamamının altından sular aktı ve çoğu de yaş. Bu geceyi bu torunlar bu ıslak zeminli çadırlarda geçirecekler… 9 numaralı çadırkentte ve Adıyaman’ın ayrıksı çadırkentlerindeki sorunları bundan sonra çözün. Aradan 40 güne mümasil ant geçti. Daha burada esas sorunlar çözgün değil” dedi.

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, bu akşam ezanı selden etkilenen Adıyaman Merkez Kayalık Mahallesi’nde mevcut 9 numaralı çadırkentte izahat yaptı. Tutdere, çadırkentteki 610 çadırın altından sular aktığını belirterek şunları söyledi:

“BU GECEYİ BU AYRINTILAR BU ISLAK ZEMİNLİ ÇADIRLARDA GEÇİRECEKLER”

“Manisa Milletvekilimiz Bekir Başevirgen ile gelişigüzel Adıyaman Eşkal Kayalık Mahallesi’ndeki 9 numaralı çadırkentteyiz. Çadırkenti dolaştık. Hemşehrilerimizle benzeri aradayız. Kollar, yaşlılar burada. Afetten kişi imkanlarıyla kurtulan gençlerimiz burada. Tabi bugün yağan bunaltıcı yağmur dolayısıyla çadırkentte ayrı tıpkısı mağdurluk ortaya hamiş durumda. Bu arkamızda gördüğünüz 610 devam çadırın tamamının altından sular aktı ve çoğu üstelik sulanmış. Bu geceyi bu çocuklar bu yıvışık zeminli çadırlarda geçirecekler. Burada özellikle yakacak odun sorunu vardı. Yakacak odunlar ıslandığı üzere sobada tutuşmaları az buçuk zorlaşmıştı. O sav devam ediyor.

“9 NUMARALI ÇADIRKENTTE VE ADIYAMAN’IN DİĞER ÇADIRKENTLERİNDEKİ SORUNLARI ARTIK ÇÖZÜN”

Şu dakika çadırkentteki yurttaşlarımız sevimsiz aynı geceyi karşılamaya hazırlanıyorlar. Buradaki sorunlar ısıtma, battaniye, yeme-içme ve hıfzıssıhha sorunları. Lavabolar, duşlar. Bütünü vatandaşlarımız vasıtasıyla bize iletildi. Biz bu sorunların çözümü için AFAD’ı göreve çağırma ediyoruz. Adıyaman’daki AFAD yetkilileri, sizlere sesleniyorum. Bu çocuklar namına sizlere sesleniyorum. 9 numaralı çadırkentte ve Adıyaman’ın özge çadırkentlerindeki sorunları artık çözün. Aradan 40 güne yakın ahit geçti. Daha burada anne mesail çözgün değil. Bu sorunların takipçisi olacağım. Bu mesail çözülünceye kadar gündemde birlikte tutmaya devam edeceğiz. Tamam hemşehrilerime bile esbak olsun diyorum. Hepimizin başı sıhhatli olsun.”

Share: