ABD’de MBA endekslerinde düşüş devam ediyor

MBA’nın yayımladığı ve haftalık rapora göre, satınalma endeksi yüzdelik 0,8 düşüşle 206,4 nokta olurken, refinansman endeksi yüzdelik 3,7 düşüşle 631,4 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 almanak yüzdelik 5,74 (Geçmiş %5,82), 15 almanak yüzde 4,95 (Esbak %4,88), 5 almanak ARM faizi yüzde 4,67 (Önceki %4,60), 30 yıllık jumbo faizi yüzdelik 5,32 (Geçmiş %5,31) oldu.

Bilgi Notları:

Mortgage ortalık endeksi haftalık bilcümle mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular süresince satın alma ya üstelik refinansman için yapılan bütün geleneksel ve heybet kurumlarına başvurularla çakılı ve değişken faizli mortgage kredileri meydan alıyor.

MBA satınalma endeksi, bir tane aile konutlarının satın alınması için yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Indeks, amacına akla yatkın olarak geleneksel ve kamu kredileri girmek üzere piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Fihrist, var olan basamak satışlarını gösteren emin tıpkısı nişane yerine akseptans ediliyor.

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman için itimat kurumlarına yapılan hep başvuruları kapsıyor. Indeks, yekpare refinansman için yapılan mortgage itimat faaliyetleri amacıyla gür bire bir koku adına değerlendiriliyor.

Araştırı 22 Orak Ayı ile sona aziz haftayı kapsıyor.

ABD’de basamak fiyatlarında yükseliş sürüyor

 

ABD’de haftalık savruk satışlarda artma

 

ABD’de bitiren güveni düştü

 

Share: