ABD’de ilk kez 3 boyutlu kulak nakli yapıldı

Queens merkezli 3DBio Therapeutics firması, hastanın kişi hücrelerini kullanarak bastığı salim kulağın, kadının sol kulağı ile cümle ahenktar olduğunu bildirdi.  Müşareket, mart ayında nakledilen kulağın kıkırdak dokusunu yenilemeye bitmeme edeceğini ve tabii bire bir kulak görünümü ve hissi vereceğini belirtti.   

Uzmanlar, söz konusu teknolojinin ilk klinik deneyinin tıpkı parçası olan transplantın, nesiç mühendisliği alanında birlikte çarpıcı ayrımsız feyiz anlamına geldiğini söyledi.

Tam bekleyen 11 züğürt elan var

Uzmanlar bu teknolojinin, bulunmaz tanıdık tıpkı mevlit kusuru olan bire bir durumdaki insanların tedavisinde da kullanılabileceği benzeri adım olduğunu açıkladı. Işler, mikrotia (dış kulağın yoz ve kubat olduğu ahval) olan eşhas için erken aşamadaki benzeri klinik araştırması kapsamında gerçekleştirildi.

Halihazırda tam muntazır 11 hasta daha bulunuyor. Faaliyetler, Teksas merkezli Microtia-Konjenital Kulak Deformitesi Enstitüsü’nün kurucusu ve yöneticisi Arturo Bonilla marifetiyle gerçekleştirildi.

Bulunan mikrotia tedavisinin yerini alabilir

AFP’ye konuşan Bonilla, “Ülkedeki ve dünyanın dört bir yanındaki binlerce mikrotili çocuğu tedavi etmiş aynı hekim namına, bu teknolojinin mikrotia hastaları ve aileleri amacıyla ne vukuf gelebileceğini çokça gür anlıyorum” açıklamasını yaptı. 

Bonilla, ‘AuriNovo’ adına adlandırılan implantın tıpkı periyot kâin mikrotia tedavisinin yerini almasını umduğunu birlikte söyledi.

söz konusu teknolojide süreç, hastanın farklı (sağlam) kulağını 3D tarama, peşi sıra kulak kakırdak hücrelerinin ayrımsız örneğini çokluk ve bunları tam miktarda ilave şeklinde ilerliyor. Bu henüz sonradan 3D biyo tartı ile mecmu boyutlu tıpkısı dış kulak yapmak amacıyla kullanılıyor. Kâin tedavi yöntemleri ise bire bir hastanın evet kaburgalarından kakırdak aşılamayı ya bile aut kulağı baştan şekillendirmek üzere ajurlu polietilen (PPE) kabil bireşimli malzemeler kullanmayı kapsıyor.(Euronews)

Domuzdan önsezi nakli yapılan hayat 2 ay yaşadı

Domuzdan ikinci kez başarılı böbrek nakli

Japonya’birlikte dünyanın önceki murdarilik nesep göze nakli gerçekleştirildi

organ nakli cerrahının yaptıkları zaman dondurdu!

Pitbull saldırısında yaralanan Asiye’ye doku nakli yapıldı

Tazelenmek için ilginç formül: Dışkı nakli

Share: