A Milli Karı Hentbol Takımı, Iri Britanya’yı 39-14 yenik etti

A Milli Eş Hentbol Takımı, 2023 Kadınlar Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri 1. Turu’nda Şişman Britanya ile oynadığı geçmiş maçı 39-14’lük skorla kazandı. Karşılaşmanın rövanşı erte saat 20.00’de oynanacak.

A Milli Karı El Topu Takımı, 2023 Kadınlar Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri 1. Turu’nda Balaban Britanya ile karşılaştı. THF Spor Salonu’nda oynanan ve Romanya El Topu Federasyonu’ndan Georgiana Murariu ve Mihaela Paraschiv ikilisinin yönettiği karşılaşmanın evvel 10 dakikası 7-5 ve önce 20 dakikası 15-7 Milli Takımımızın üstünlüğü ile geçilirken, ilk yarıyı Milliler 23-7’lik skorla önde kapattı.

Karşılaşma öncesi A Milli Eş Hentbol Takımı’nın söylence oyuncularından Yeliz Yılmaz’a Türk hentboluna katkılarından kontekst THF Başkanı Amaç Tığ yoluyla ihsan verildi. Karşılaşmanın rövanş maçı da erte saat 20.00’de esasen Ankara THF Spor Salonu’nda oynanacak.

Milliler devir atlamaları halinde Play-off’a yükselecek ve rakibi olacak ülke milli takımı ile 7-8 April ve 11-12 April 2023 tarihlerinde karşılaşacak. Play-off’ta cevelan atlayan takımlar Acun Şampiyonası’na iltihak hakkı kazanacak. 26. IHF Acun Kadınlar El Topu Şampiyonası, Uluslararası El Topu Federasyonu aracılığıyla 2023’te Danimarka, Norveç ve İsveç’in kuma karı sahipliğinde düzenlenecek. – İSTANBUL

Share: