34 esenlik personeli yer sarsıntısı bölgesine uğurlandı

34 keyif personeli hareket bölgesine uğurlandı

KIRKLARELİ – Kahramanmaraş merkezli 10 ilde faal olan deprem sonrası Kırklareli’nde 34 fahri sağlık personeli bölgeye uğurlandı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 6 Küçük Ay şeb saatlerinde 7,7, devir saatlerinde Elbistan ilçesinde ise 7,6 şiddetinde meydana gelen ve 10 ilde mahsus hareket sonrası kentlerde çalışmalara destek çevirmek için Kırklareli’nden 34 sağlık çalışanı bölgeye uğurlandı.

İl Sağlık Müdürü Çiğdem Cerit, yer sarsıntısı bölgesine 34 sağlık personelini uğurladıklarını anlatım ederek, “İlk günden itibaren yüzlerce arkadaşımız fahri oldu. İlk başta UMKE ekiplerimiz, 112 ekiplerimiz ve geri hizmet ekiplerimiz yer sarsıntısı bölgesine gitmişti. Koruyucu esenlik hizmetleri ve ahali sağlığı hizmetlerine katkı icat etmek amacıyla bölgeye keyif personeli desteğini sürdürüyoruz. Zaman dahi 34 personelimiz yola çıkıyor. Bunların içerisinde sülale hekimi, hemşirelerimiz, hekimlerimiz, düzenlilik, temizlik ve malumat hazırlamada vazifeli arkadaşlarımız var” dedi.

Kırklareli Yetişek ve Araştırı Hastanesi 3. Basamak Kırıcı Hizmet Hemşiresi Ayşen Edip gönüllü yerine zelzele bölgesine gittiğini belirterek, “İlk günden beri zelzele bölgesine gitmek amacıyla gönüllü arkadaşlarımızla can atıyoruz. Alelade orada ayrımsız kişinin elini ağrımak istiyoruz. Şimdi hakeza bire bir okazyon geçti elimize, inşallah elimizden geleni yapacağız” diye niteleyerek konuştu.

Daha sonra gidecek olan gönüllü personele yer sarsıntısı bölgesi karşı bilgelik verildi.

Share: