21 yaşındaki zinde kız birey verirken uyuşturucuyu pencereden atıp evi temizlemiş

13 Temmuz 2021’bile Yeniyalı Mahallesi Koşu Sokak’ta evinde artan arkadaşı Öykü Yündün’ü bırakıp, işe giden Nihat Şeker Hastalığı, henüz sonra döndü. Yündün telefona ve husus ziline tepki vermeyince, Nihat Şeker 1’inci kattaki evine merdivenle balkondan girdi. Hikâye Yündün’ü yerli gören Şeker Hastalığı, mahsus benzeri süre geçirdikten sonra 112 Ivedili Çağrı Merkezi’ne arayıp, arkalama istedi. Ekipler, Yündün’ün hayatını kaybettiğini belirledi. Evde yapılan incelemede esrar madde bile bulundu. Karanlık olarak gözaltına alınan Nihat Şeker Hastalığı ise tutuklandı.

İSTANBUL’DA MIZRAP ALIP, DÖNMÜŞ

Haliç Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmanın ardından Nihat Şeker üzerine Kocaeli 1’inci Yoğun Ukubet Mahkemesi’nde sav açıldı. İddianamede, Hikâye Yündün’ün ölüm nedeni detaylıca anlatıldı. Ölü Açımı raporunda, Hikâye’nün ölümünün maden konu kullanımına mecbur zehirlenme ve gelişen komplikasyonlar sonucu öldüğü belirlendi. Daha sonraları Hikâye Yündün’ün metal maddeyi elbet gerçekleştirme ettiği araştırıldı. Nihat Şeker Hastalığı’in çalıştığı firmaya ait araçla şeb İstanbul’dan metal yön alıp İzmit’e döndüğü, Fatih Mahallesi’nden Öykü Yündün’ü aldığı ve sabaha alın Körfez ilçesinde olayın gerçekleştiği adrese alay malay geldikleri belirleme edildi.

EVE GİRDİKTEN 30 DAKİKA SONRA CANKURTARAN ÇAĞIRMIŞ

İkili eve girdikten 5 saat sonraları Nihat Şeker Hastalığı’in bir tane başına çıkıp, işe gittiğini belirleyen ekipler, 2 saat sonradan 12.08’da adrese dönen Şeker Hastalığı’in evine giremediğini, bahçede çabuk adımlarla dolaştıktan sonradan komşusu H.K.’den aldığı merdivenle 12.21’de ikamete girdiğini tayin etti. Telefon kayıtlarına bakıldığında Nihat Şeker Hastalığı’in, eve girdikten tahminî 30 dakika sonradan, 12.52’da 112 Ivedili Çağrı Merkezi’ne bili verdiği ve ambulansın 12.55’te adrese ulaştığı belirlendi. Sanığa basak veren bitişik H.K. ise ifadesinde, Nihat Şeker’in merdivenle balkona tırmanıp, eve girdikten sonra kendisinden arkalama istemediğini belirtti.

“BİRLİKTE EROIN MADDE KULLANDIK”

Savcılıkta ve mahkemede rapor veren maznun Nihat Şeker ise şeb Öykü ile alay malay maden husus kullandıklarını, sabahleyin kendisinin işe gittiğini söyledi. Eve kafasız geldiğinde kapıyı açamadığını, dâhilen hafif sızlanma sesi geldiğini belirten Şeker Hastalığı, komşudan istediği merdivenle adrese girdiğini, halının üzerinde yatan Öykü’nün ağzından köpük geldiğini ve kan almadığını ayırt ettiğini belirtti. Eroin düzeneğinin kırıldığını, bu nedenle yere özellik döküldüğünü gördüğünü rapor fail Şeker Hastalığı, cankurtaran çağırmaya karar verdikten sonradan evi topladığını, mızrap maddeyi ise camdan hariç attığını söyledi. Münkesir olan düzeneği üstelik çöpe attığını ifade eden Şeker, elan sonradan 112 Evgin Davet Merkezi’ni aradığını söyledi. Şeker Hastalığı, polis güçleri ve afiyet ekipleri gelince Hikâye’nün öldüğünü öğrendiğini dile getirdi.

SAVCI, 3 SUÇTAN UKUBET TALEP ETTİ

Toplanan kanıt ve ifadeleri değerlendiren savcı, Nihat Şeker Hastalığı’in Öykü’nün hırıltılarını saat 12.13’te ilk defa duyduğu, 12.21’birlikte ikamete girdiğini, bu esnada kat geçiren Hikâye’yü çevirmek yerine metal özellik aparatlarını toplayıp antlaşma geçirdiği, saat 12.52’üstelik ise 112 Acil Davet Merkezi’ne haber verdiğini belirtti. Sanığın ifadelerinde da Öykü’nün akse halinde olmasına rağmen 112 unsurlarına geç olgun verdiğini akseptans ettiğini tamlayan savcısı, Nihat Şeker Hastalığı’in ‘metal yahut uyaran yön nakletme yahut sağlama’, ‘metal madde kullanımını kolaylaştırmak’ ve ‘ihmali davranışla bile bile öldürme’ suçlamaları ile yargılanmasını temenni etti.

METAL TEMİN ETTİĞİNİ KABUL ETMEDİ

Duruşmada savunma özne tutuklu maznun Nihat Şeker, Hikâye Yündün’e metal yön temin edip, ölümüne sebep olduğu suçlamasını kabul etmedi. Yündün’ün elan ilk sokaklarda yaşadığını, kıyamadığı amacıyla evine aldığını sav eden Şeker, fenomen haset kadını aradığını ancak telefona cevap vermemesi üstüne şüphelenip, ikametine geldiğini, kriz geçirdiğini anlayınca ambulansı çağırdığını söyledi. Hikâye’nün öldüğü ekiplerden öğrendiğini anlatan Şeker Hastalığı, sonrasında gözaltına alınıp, tutuklandığını söyledi. Murafaa heyeti, tanıkları dinlemek üzere duruşmayı gücük ay ayına erteledi.

Share: