2023’ü denizde karşıladılar

2023’ü denizde karşıladılar

Familya ayında Muğla’bile deniz keyfi

MUĞLA – Yıpranmamış yılın önceki gününde hava sıcaklığının 18 derecede seyrettiği Muğla’nın Ula ilçesinde vatandaşlar denize girdi.

Geçtiğimiz yıl Karı ayında kar ile savaşım eden Muğla’bile bu sene hamam gelgel bilgili. Albeni sıcaklığının sahil kesimlerinde 20 derecenin üstüne çıkması zımnında vatandaşlar 2023 yılının önceki tatilini deniz ve deniz boyu kenarında değerlendiriyor.

‘Sakin Kent’ unvanlı Ula’nın Akyaka Mahallesi sahili rastgele tatilcilerin akınına uğradı. Öğle Vakti saatlerinde işletmelerin periferi kenarındaki masalarının bütünü dolarken, torunlar deniz keyfi yaşadı. Vatandaşlar de 2023 yılının evvel bahir keyfinin tadını çıkardı. Sahil kenarına yerleştirilen masa ve sandalyeler tamamen dolarken, Familya ayının ilk gününün tarih keyfini çıkaran vatandaşlar kullanılmamış yılı sahilde karşılamanın mutluluğunu yaşadılar.

Bataklık turları devam ediyor

Akyaka’ya itinasız tatil amacıyla İzmir, Kültürlü ve Denizli illerinden mevrut vatandaşlar sahilde güneşin keyfini yaşarken, sair taraftan Kadın Azmağında havza turuna de çıkıyor. Bölge turuna Türkiye’nin birçok bölgesinden umu olması ilgi çekiyor. Gölcük kenarındaki kamu balık lokantalarının doluluğu özen çekti.

Akyaka Eş Azmağında havza turu düzenleyen Şadi Durmaz, “Muğlalı olmaktan haddinden fazla bahtlı biriyim. Yazdan kalma eyyam yaşıyoruz ama it canlı dahi gür değil. Yağmur namevcut, akarsu bulunmayan. yeni sene olması zımnında az buçuk elektrik var. Bu anlamda mutluyuz. 2023 yılının evvel günü. Onun bir hareketliliği var. Amma baran olmaması bunlar bizim üzere dezavantaj. Yavuz ve evire çevire aynı yıl diliyorum ülkemize” dedi.

Kars’tan Muğla’ya mevrut ve tekne turuna sâdır tıpkısı vatandaş ise, “Kar bulunmayan, büyük benzeri susuzluk var. Kars’tan geliyoruz. Yaz sezonu yaşıyoruz maalesef. Herhangi Bir tarafta kuraklık var. İnşallah iyice benzeri baran yağar. İlk defa Muğla’ya geliyorum. Natür harikası tıpkısı düz. Dört Dörtlük. Memleketimizin seçkin tarafı iyice böyle. 2023 memleketime oflaz uğurlu olsun” diye konuştu.

İzmir’den gelen ve denize giren vatandaşlar ise şöyle konuştu:

“Denize girdik, sıradan sunturlu oldu. Domuzuna ayrımsız sene olacak kabil hissediyoruz ailece. Denize görmek da bunun bir nevi fragmanı oldu diyebilirim. Familya ayında denize girdik mi bilmiyorum. Bire Bir dahi 1 Karı’ta bağışlamak, 2023’ün geçmiş gününde girebilmek bayağı iyicene oldu.”

“Haddinden Fazla mutluyuz. 1 Familya 2023 bugün. İzmir’üstelik yaşıyoruz ve İzmir’den geliyoruz. Çokça soğuk de değil. Tabi iklimsel tadilat düşündürmüyor değil insanları. Amerika’bile ayrımsız arkadaşım var. Noel tatili için gitti. O soğutan ve buzdan muzdarip, tığ burada denize girdik çocuklarım ve eşim ile alay malay. Çokça iyicene ayrımsız tatil geçirdik. Güzeşte üstelik güzeldi amma zaman henüz fena hâlde. Yekpare ülkemize, behişt vatana ve burada, memleketimizde zihayat yekpare insanlara afiyet, bahtiyarlık, geçim ve barış diliyorum. Bu adamakıllı memleketin kıymetinin bilinmesini diliyorum.”

Share: