1 yıl ilk silahlı banka soygunu yapan can yakalandı

Gaziantep’te kısaca 1 yıl önceki tıpkısı vezneci şubesine gelerek silahlı soygun özne nüfus, İstanbul’da yakalandı. Yakalanan özlük, İstanbul’dan Gaziantep’e getirilerek atıf edildiği adli mercilerce tutuklandı.

Olay, 30 Mesafe 2021 tarihinde, Gaziantep’in Şahinbey ilçesi Tekstilkent Mahallesi’ndeki ayrımsız banka şubesinde meydana gelmişti. İddiaya bakarak, silahlı ve maskeli tıpkı şekilde bankaya mevrut S.A. isimli özlük, silahlı soygun ve soygunculuk yaptıktan sonradan banka düzenlilik görevlisinin dahi silahını alarak görüngü yerinden kaçmıştı. Yaşanan olayın ardından, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Asayiş Idarehane Müdürlüğü ekiplerince şahsı fehmetmek amacıyla düzentileme başlatılmıştı.

Bir sene süresince izi sürüldü, İstanbul’da yakalandı

Şüpheliyi idrak etmek üzere çalışmalarına hız veren polis güçleri ekipleri, S.A.’nın İstanbul’da olduğunu tespit etti. Yapılan belirleme sonrası, Gaziantep Itimat Müdürlüğü ve İstanbul Itimat Müdürlüğünün ortak çalışması ile özlük saklandığı adreste yakalandı. Henüz sonra Gaziantep’e getirilen S.A., yapılan yasal işlemlerinin arkası sıra sevk edildiği adli mercilerce tutuklandı.

Güvenlik, konu ile ilişkin izah yaptı

Konu ile ilişik Gaziantep Itimat Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Düzenlilik Büro Müdürlüğü ekiplerimizce; Şahinbey ilçemiz Tekstilkent Mahallesi’nde zindelik gösteren bire bir vezneci şubesinin, 30.12.2021 tarihinde yüzü maskelenmiş bire bir bed eliyle görevli personele zırh belirtmek kanalıyla plaçka edilmesi olayı ile ilişik olarak Cumhuriyet Başsavcılığımız koordinesinde planlı icraat çerçevesinde, olayı gerçekleştirdiği tayin edilen S.A. isimli sakil İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile hesaplı yanında çalışmada saklandığı İstanbul ilinde yakalanmış, akabinde ilimize getirilerek yapılan kanuncu işlemlerinin arkası sıra gönderme edildiği adli mercilerce tutuklanmıştır” ifadelerine kayran verildi. – GAZİANTEP

Share: