1 Milyon İstihdam Projesi Yeryüzü İyi Proje ödülü aldı

TEGEP Derneği eliyle düzenlenen 2022 yılı Öğrenme ve Aksiyon Ödülleri sahiplerini buldu.

Türkiye’nin etkili şirketlerinin temas sene nazik ve faal projeleriyle aday olduğu hediye programı bu yıl 13 farklı kategoride gerçekleştirildi.

TEGEP Öğrenme ve Aksiyon Ödülleri finalinde “Gençlerin İş Hayatına Katılımını ve Gelişimini Destekleyen Iş Programı” kategorisinde yarışan Hazine ve Maliye Bakanlığı sahipliğindeki “1 Milyon İstihdam Projesi” yılın “Genişlik İyi Projesi” ödülünü kazandı.

“1 Milyon İstihdam Projesi, için bu ödülle henüz hayatiyetli bitmeme edecek”

Ödülü Hazne ve Maliye Bakanlığı hesabına kayran Bilgi Teknolojileri Umumi Müdürü Cebrail Lüks, törende yaptığı konuşmada, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu ödülü kazandığımız amacıyla mutlu ve gururluyuz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ve Milli Teknoloji Hamlesi vizyonuyla başlattığımız 1 Milyon İstihdam Projesi’nde çok nöbet aldık. 900 binden aşkın adaya ulaşan projemizde sayısı seçme güzeşte zaman kalan 170’ten fazla işveren şirketimizle istihdam sayısını artırıyoruz. 6 alanda 25 hava için 100 bin dakikadan fazla süreli 200’den çok olan eğitim içeriğimizi güncelleyerek artırıyoruz. Türkiye’nin bilgelik teknolojileri alanına hususi önce ve yegâne yetişek ve istihdam platformu 1 Milyon İstihdam Projesi, için bu ödülle daha canlı devam edecek ve daha nazik başarılara imza atarak hedefine ulaşacaktır.”

Proje 2020’de başlamıştı

1 Milyon İstihdam Projesi (1 Milyon Yazılımcı Projesi), Hazne ve Maliye Bakanlığı sahipliğinde, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği ve çağrılarıyla April 2020’de başlatılmıştı.

Proje kapsamında bilgi teknolojileri alanında kariyer sahibi atılmak isteyen vatandaşların günahsız geçmişlerini oluşturması ve personel arayan şirketlerin aksiyon ilanı yayınlaması üzere “1 Milyon İstihdam” sistemi geliştirilerek kullanıma alınmıştı.

Sonuç dönemde projenin yaygınlaşması amacıyla ayrımlı kamu kurumları, üniversiteler, sivil topluluk kuruluşlarıyla yaptığı iş birlikleriyle gündeme gelen projenin hedefi Cumhuriyetin 100. yılında 1 milyon genci bilgelik teknolojileri alanında istihdama hazır ağıl değirmek şeklinde duyurulmuştu.

Adayların ve işverenlerin ücretsiz ve şartsız olarak kaydolarak yararlanabildiği proje sistemine ve web sitesine https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/ adresinden ulaşılabiliyor.

Icra Vekili Nebati’den 1 Milyon İstihdam Projesi’ne ilgilendiren açıklama

BTK’dan öğrencilere 4 uyartı: Adresinizi toplumsal medyada paylaşmayın

BTK, Türk Telekom hisselerinin Türkiye Sağlık Fonu’na devrine cevaz verdi

 

Share: